3. aprila 1900 se je rodila pesnica Anica Černej, po kateri se imenuje naš vrtec.

Po poklicu je bila pedagoginja, pesnica in pisateljica. Otroške pesmi, ki jih je napisala, so pisane, otrokom večno blizu in igrive. Imajo jih radi tako mlajši kot starejši otroci. Vzgojiteljice jih lahko na različne načine vpletajo v otroški svet in življenje vrtca, zato jih v vrtcu pogosto deklamiramo, pojemo in ob njih rajamo. Vsaka vzgojiteljica in vsak otrok ima svojo najljubšo, še posebej tiste iz zbirk »Hi, konjiček« in »Polžek je gospod«.

Naš vrtec ponosno nosi njeno ime. Ob praznovanju stoletnice njenega rojstva in 40-obletnici našega vrtca smo zbrali 15 pesmi Anice Černejeve v sodelovanju s priznano pedagoginjo in muzikologinjo mag. Miro Voglar, ki jih je uglasbila, ter jih shranili v knjižico z naslovom Polžek je gospod (Mira Voglar – Anica Černej 1996).

Dve pesmi pa poklanjamo tudi vam, za lepši dan.

Moj avto noče v svet

Od doma se poslavljam,
po svetu se odpravljam.
Pek, pek, pek, pek , pek,
pa spravljam avto v tek.
Ko bo pa sonce vstalo, bo luno iz vode pobralo.«
Avto mi nagaja,
pred domom mi zastaja.
Pet, pet, pet, pet, pet,
moj avto noče v svet.

Nezgoda

»Mamica, vidiš nezgodo? Luna je padla v vodo!
Ko bi plavati znal, bi skočil in jo pobral.«
»Pepček, le sladko zaspi, in nič naj te ne skrbi!
Luna ne bo utonila, le vode se bo napila.
Ko bo pa sonce vstalo, bo luno iz vode pobralo.«

Nika Pegan, vzgojiteljica