Glasba nas združuje

in povezuje s tistim,

ki jim glasbo daje.

Izjemno smo veseli celoletnega sodelovanja z ravnateljem Glasbene šole, gospodom Simonom Mlakarjem in s profesorji, ki so otrokom na zanimiv način predstavili različne, otrokom manj znane instrumente: trobento, pozavno, rog, tubo, fagot, oboa, harmoniko, citre in še mnoge druge. Otroci so jim z navdušenjem prisluhnili, prepevali ob njihovi spremljavi in se preizkusili v igranju na instrumente.

K sodelovanju na prireditvi našega vrtca »Vrtec, to smo mi, so se z veseljem odzvali profesorji Aljoša Jurkošek, Timotej Šnofl in Lovro Žgajner, ki so zaigrali otroške pesmi: Moj očka ‘ma konjička dva, Kekčeva pesem in Huda mravljica.

Otroci najstarejših oddelkov so si v Koncertni dvorani Glasbene šole Celje ogledali Plesno matinejo »Naš svet je kakor ringaraja«, po motivih iz poezije pesnice Anje Štefan. Predstavili so se učenci plesne pripravnice in sodobnega plesa.