V letošnjem šolskem letu smo k sodelovanju povabili Slovensko ljudsko gledališče Celje, ki je otrokom najstarejših oddelkov predstavilo delovanje gledališča in poklice v njem.

Popeljali so nas v čarobni svet gledališkega odra in zaodrja, predstavili celoten proces nastajanja predstave – od izbora teksta, režiserja, bralnih vaj, aranžirnih vaj, do končnega izdelovanja predstave, procesa nastajanja scenografije in kostumov, glasbe, oblikovanje luči … Torej vse stopnje nastajanja predstave do premiere.

Predstavili so nam naloge vseh, ki se ob nastajanju predstave in med predstavo »skrivajo« v zaodrju in jih ne vidimo, vendar so v gledališču nepogrešljivi (vodja predstave, šepetalka, rekviziter, tonski mojster, lučni mojster, odrski delavci …).

V mesecu juniju so si otroci ogledali predstavo »Tista o bolhah«, ki je bila načrtovana v okviru programa Sklada vrtca.